هزینه تبلیغ در گوگل چقدر است؟

Google-ads-price

برای نمایش تبلیغات در گوگل چقدر باید هزینه کنیم؟

هر کسب و کاری بخصوص کسب و کارهای آنلاین به دنبال راهکاری جهت افزایش فروش محصولات یا ارائه خدمات خود و در نتیجه افزایش درآمد خود میباشد. بخصوص در حال حاضر که فروشگاهای اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین بیشتر از هر زمان دیگری گسترش پیدا کرده اند.هم زمان با ساخت فروشگاه اینترنتی طبیعتا” شما نیازمند بیننده برای سایت خود خواهید بود.یکی از روشهای جلب توجه خریداران محصولات شما به وب سایتتان تبلیغات در گوگل است.

یکی از راهکارهای تبلیغات محصولات در محیط اینترنت تبلیغات گوگلی میباشد.در ادامه به بررسی علت اینکه این نوع تبلیغات از تمامی روشهای دیگر مفیدتر است میپردازیم.در مقاله ای به بررسی قیمت سایت فروشگاهی و انواع سایتهای فروشگاهی پرداختیم.

زمانی که شما برای فروشگاه خود یا محصولات خود تبلیغات میکنید در بسیاری از موارد صرفا” نمایش تبلیغات کالاهای شما چه بصورت میدانی و چه در محیط اینترنت اصلا” نمیتواند مفید باشد.چون اغلب افرادی که تبلیغ شما را رویت می کنند اصلا” به دنبال خرید آن محصول یا خدمات شما نیستند!

حال اینکه آیا دیدن تبلیغ شما بر روی بیننده احساس نیاز بوجود آورد و سپس بیننده ترغیب به خرید شود چیزیست که احتمال بسیار پایینی خواهد داشت.و در واقع شما بودجه خود را دور ریخته اید.مگر در موارد خاصی مانند کالاهای عمومی مانند شوینده ها و گوشی تلفن همراه و برندهایی که از قبل شناخته شده هستند که این موضوع خود داستانی پیچیده و تخصصی است که ارتباطی با این مقاله پیدا نمی کند.

مزیت تبلیغات گوگلی در چیست؟

یکی از مهمترین مزیتهای تبلیغات در گوگل ادوردز این است که شما بابت کاربرانی که تبلیغ شما را دیده و بر روی آن کلیک کرده اند و به دنبال محصول یا خدمات شما بوده اند به گوگل هزینه پرداخت می کنید.نه بصورت فله ای و بدون مشخص بودن میزان بازدهی همانند تبلیغات میدانی

یعنی هر ریال از هزینه ای که میکنید به نوعی منجر به نمایش تبلیغات شما به کاربرانی خواهد شد که محصول یا خدمات شما را سرچ کرده اند و در واقع مشتری بالقوه محسوب میشوند و تنها یک قدم با خرید کردن از شما فاصله دارند.

چگونه بدانیم که تبلیغات گوگلی برای کسب و کار ما مفید است یا نه؟

شاید بجز یک مشورت کوچک با دست اندرکاران که تا حدی پاسخ این مساله را برای شما روشن میکند موارد دیگری هم وجود دارند که میتوانند مشخص کنند آیا تبلیغات گوگل ادز برای شما مناسب است یا نه.

به عنوان نمونه اگر شما فروشنده کالایی هستید اعم از کالاهای دیجیتال ، لوازم خانگی ، تلفن همراه و لوازم جانبی ، لوازم آرایشی و البسه … بدون شک با در نظر گرفتن سیاستهای تبلیغاتی درست تبلیغات گوگلی قطعا” مفید خواهد بود و تاثیر آن در کسب و کار شما شگفت انگیز خواهد بود.البته مواردی همچون میزان رقابت در حوزه فعالیت شما و حاشیه سودی که از هر فروش نصیب شما میشود نیز در این تصمیم گیری بسیار حائز اهمیت میباشند.

تبلیغات گوگلی یا تبلیغات در Google Ads باعث میشود تا کاربرانی که کلمات مورد نظر شما را در وبسایت گوگل جستجو کرده اند  وبسایت شما را در صدر نتایج و در صفحات اول نتایج جستجو مشاهده نمایند و به این شکل میزان فروش شما به شدت افزایش خواهد یافت.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

هزینه انجام تبلیغات در گوگل ادز Google adwords چقدر است؟

برای اینکه دقیقا” بدانید برای انجام تبلیغات در گوگل چه میزان باید هزینه کنید حتما” نیاز است تا یک مرتبه تبلیغ گوگلی حتی برای یک مرتبه هم که شده انجام دهید و کلمات مورد نظرتان که در پنل خود در گوگل معرفی می نمایید را تعریف نمایید و سپس به ازای هر کلیک روی تبلیغاتی که شامل آن کلمه تبلیغاتی یا عینا” خود کلمه مورد نظر شما باشد نرخی تعریف نمایید.پس از مدتی ملاحظه خواهید نمود که به عنوان مثال تبلیغ شما به ۱۰۰ نفر نمایش داده شده است اما هیچ یک بر روی تبلیغ شما کلیک نکرده ، لذا می بایست نرخ تعریف شده برای آن کلمه را افزایش دهید.

شرکتهایی که خدمات تبلیغ در گوگل را انجام میدهند بیشتر از توضیحاتی که جنبه تبلیغات دارد استفاده می کنند مثلا” عنوان کردن اینکه فقط با ۲ سنت تبلیغ شما نمایش خواهد داشت.اما در واقع با اینکه این نرخ کاملا” نسبی و متغیر است برای صنفهایی که تنها جند مورد از همکاران شما در کل کشور از این روش جهت تبلیغات استفاده کرده باشند چیزی مابین ۱۵ تا ۳۰ سنت به ازای هر کلیک و ورودی از گوگل نیاز میباشد و البته این عدد میتواند اندکی کمتر و یا بسیار بیشتر از این مقدار باشد و برای صنفهایی که تبلیغ دهندگان زیادی وجود دارد همانند حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی هزینه هر کلیک برای برخی کلمات از ۳۰ سنت تا ۲ دلار و حتی بیشتر نیز مشاهده میشود.

پس برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که آیا انجام این نوع تبلیغات برای فروشگاه و فعالیت شما مناسب است یا نه ابتدا می بایست میزان حاشیه سود به ازای هر کاربر ، اینکه در ازای ورود تقریبا چه تعداد کاربر که دنبال خدمات شما هستند یک مورد از آنها مشتری قطعی خواهد بود و میزان بودجه شما برای تبلیغات را در نظر بگیرید.

نظرات :

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments