چگونه اطلاعات حساب گوگل ادوردز google adwords را از حسابی به حساب دیگر انتقال دهیم؟

بک-آپ-گوگل-ادز-پشتیبان-گیری

چگونه از حساب گوگل ادز google adwords یا google ads خود بک آپ بگیریم؟

بکاپ گرفتن google ads :

بکاپ گرفتن google ads بهترین راه حل برای جلوگیری از مشکلات فراوانی است که میتواند برای حساب کاربری شما در گوگل ادوردز حادث شود.تصور کنید به اشتباه باعث شوید تا تنظیمات پنل گوگل ادوردزتان را از دست دهید.

اینکه یکی از کارمندان یا همکاران شرکت شما باعث شود تا این مشکل بزرگ برایتان روی دهد و تمامی زحماتی که برای انجام تنظیمات ایده آل موردنظرتان در گوگل ادز کشیده اید به یکباره از دست برود.

یا زمانی که ناچار میشوید تا اطلاعات پنل تبلیغاتی گوگل را از شرکتی به شرکت دیگر انتقال دهید و همانگونه که اطلاع دارید شرکتهای ارائه دهنده خدمات تبلیغات گوگل در ایران این خدمات را ارائه نمی کنند و یا شاید اطلاعات کافی در این رابطه وجود ندارد!حال اینکه این کار بسیار ساده است.

ما در طراحی وب ایرانیان همیشه توصیه میکنیم که برای استفاده از گوگل ادوردز به هیچ وجه مدیریت پنل را به شرکت ارائه کننده خدمات واگذار نکنید چون کیفیت تبلیغات شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.محدودیتهایی که اعمال می کنید، نحوه نمایش تبلیغات ، واژگانی که مشخص می کنید به همراه بودجه ای که برای هر واژه در نظر میگیرید و سایر مواردی که بعضی متغیر و بعضی دائمی هستند.در مقاله دیگری توضیح مفصل تری در این رابطه خواهیم داد.

چگونه از Google Ads خود پشتیبان گیری کنیم

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید پشتیبان گیری از حساب Google Ads است. چه بزرگ و چه کوچک ، همه حساب های Google Ads دارای جزئیات گزافی هستند که به موفقیت کمپین های آنها کمک می کند تا تبلیغات شما طبق تنظیمات مورد نظر شما نمایش داه شوند. از گزینه های هدف گیری گرفته شده تا لیست های منفی ، مکان ها ، پیشنهادات ، تنظیمات مکان ، الگوهای ردیابی و غیره داده های ارزشمند زیادی در حساب وجود دارد هر یک به تنهایی از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد.

خوب ، وقتی شخصی در تیم شما تنظیمات حساب شما را نابود می کند چطور؟ بعدش چه باید کرد؟ همه ما می دانیم که انجام تنظیمات تبلیغات Google از ابتدا چقدر خسته کننده است ، تقریباً غیرممکن است که بتوانیم تمامی تغییراتی که در طی مدتها در پنل تبلیغات گوگل خود انجام داده ایم را به حالت اول برگردانیم ، و این کار با درصد خطای زیادی همراه است.

بنابراین پاسخ چیست … از Google Ads خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

پشتیبان گیری ، ساده است ، چه شما یک آژانس باشید یا یک نفر یا یک فریلنسر. ضروری است که از حساب های مدیریت شده خود به طور منظم پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل با حساب Google Ads خود به آنها برگردید.

چه چیزی نیاز دارید؟

برای تبلیغ کنندگان تنها یک ابزار وجود دارد که به ما امکان ایجاد پشتیبان از حساب های Google Ads خود را می دهد.

با ویرایشگر Google Ads آشنا شوید.

کار کردن با این برنامه بسیار ساده است.ابتدا این برنامه را از این لینک دانلود نمایید: گوگل ادز ادیتور Google Ads Editor

Google Ads Editor یک نرم افزار رایگان قابل بارگیری از Google است که به حساب Google Ads شما متصل می شود و به شما امکان می دهد تا کمپین های خود را ویرایش کرده و حساب های خود را مانند پلت فرم وب خود مدیریت کنید. این یک ابزار سطح بالا با دسترسی به عملکردهای بیشتر از آنچه در نسخه مرورگر Google Ads پیدا می کنید در نظر گرفته شده است. ما در اینجا برای ایجاد پشتیبان از یکی از این ویژگی ها استفاده خواهیم کرد.

دانلود-نسخه-پشتیبان-گوگل-ادز

بکاپ گرفتن google ads و نحوه استفاده از ویرایشگر Google ads:

ابتدا ویرایشگر Google Ads را دانلود کنید پس از اتمام دانلود این برنامه را نصب و سپس اجرا کنید.

ملاحظه میکنید که با پنجره Accounts Manager از شما استقبال می شود.

انتقال-حساب-گوگل-ادوردز

در اینجا ، روی + افزودن کلیک کنید تا حساب Gmail خود را متصل کرده و به حساب های Google Ads خود دسترسی پیدا کنید. هنگامی که با موفقیت وارد سیستم شدید ، تمام حساب هایی که به آنها دسترسی دارید در این صفحه خواهید دید. روی هر حسابی که می خواهید پشتیبان گیری کنید کلیک کنید و روی باز کردن کلیک کنید.

بکاپ-اکانت-گوگل-ادز

اینجاست که می توانید در کمپین ها تغییراتی ایجاد کنید ، تعداد زیادی ویرایش انبوه انجام دهید یا حتی کمپین ها را از حساب های دیگر در اینجا وارد کنید.

توجه: همه تغییرات ایجاد شده در کمپین ها (پیشنهادات ، هدف گذاری ، بهینه سازی ها و غیره) باید انجام شود و سپس برای ثابت ماندن در حساب ، باید روی POST در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

تغییرات ایجاد شده در حساب با استفاده از این ابزار تا زمانی که روی پست کلیک نکنید ، اجرا نمی شود.

نحوه تهیه پشتیبان برای تهیه پشتیبان از حساب های خود:

 از نوار منو گزینه  “Account” و سپس  Export را انتخاب کنید. Export به شما این امکان را می دهد که ۴ نوع خروجی داشته باشید: انتخاب گزینه اول پشتیبان از کل حساب ایجاد می کند. اگر برخی از کمپین ها را بر اساس برخی قوانین فیلتر کرده اید ، این یک نسخه پشتیبان از آنچه روی صفحه است ایجاد می کند. یعنی نسخه پشتیبان شما از همان چیزی که رویت میکنید تهیه میشود.

خروجی گرفتن سفارشی یک نسخه پشتیبان از قوانین سفارشی که در حساب تعیین کرده اید ایجاد می کند. از آنجا که ما از کل حساب پشتیبان گیری می کنیم ، از Export کل حساب از لیست استفاده خواهیم کرد. هنگام صادر کردن ، مهم است که اگر می خواهید تمام داده های صادر شده را مشاهده کنید ، گزینه save as type را برای “پرونده های CSV با تصاویر در بایگانی ZIP” انتخاب کنید. اگر فقط نیاز به پشتیبان دارید تا با ویرایشگر Google Ads استفاده کنید و بعداً از گزینه Import در اینجا استفاده کنید ، بایگانی Save as Account (.aes) نیز کار می کند.

توضیح ساده اینکه برای انتقال داده ها به یک اکانت دیگر و یا تعویض شرکت خدمات دهنده گوگل ادوردز در ایران و یا هر چیز دیگری اگر یک اکانت داید و یا کمپینهای متفاوت از یک یا چند مورد در اکانت شما تعریف شده است برای اینکه همه چیز انتقال پیدا کند همان گزینه اول را برای ایجاد خروجی انتخاب نمایید.

فایل فشرده صادر شده یا فایل AES را می توانید برای هر حسابی که به آن دسترسی دارید به ویرایشگر Google Ads وارد کنید.

هر چند وقت یکبار باید پشتیبان گیری کنیم؟

ما معتقدیم که شما باید هر هفته از حساب Google Ads خود پشتیبان گیری کنید تا از تغییرات ایجاد شده در حساب مطلع باشید.

از آنجایی که ویرایشگر آنها را برای تاریخ خروجی گرفتن نامگذاری می کند ، بنابراین حفظ آنها و بازگشت به حالت قبلی بسیار آسان است.

توصیه میکنیم که همین امروز اقدام به تهیه نسخه پشتیبان از پنل گوگل ادز خود نمایید تا هرگز حتی یک داده از حساب Google Ads خود را از دست ندهید.

 

نظرات :

4 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments