چگونه آنلاین شاپ بزنیم ؟

online-shop-maker

چگونه آنلاین شاپ بزنیم ؟

چگونه یک انلاین شاپ بزنیم ؟ راه اندازی یک آنلاین شاپ بخصوص زمانی که اولین تجربه شما در فروش آنلاین باشد میتواند بسیار پر استرس و حتی گیچ کننده به نظر برسد.این روزها بیشتر از همیشه شاهد هستیم که فروشندگان هم صنف ما از بدلیجات گرفته تا اکسسوری تا هر زمینه فعالیت دیگری مانند لوازم تحریر تولیدی لباس و پوشاک و تیشرت و کفش و کتانی تا حراجی لباس و لوازم آرایشی بهداشتی و جواهرات و لوازم ورزشی و … هر گروه محصول دیگری همه و همه از طریق اینترنت برای فروش محصولات و معرفی خدمات خود اقدام میکنند.

از طرف دیگر یک کسب و کار موفق و پر سود را اصلا” نمیتوان بدون فروش مجازی و دسترسی عموم مردم به محصولات آن کسب و کار متصور شد. اغلب ما کمتر فروشنده موفقی را سراغ داریم که بدون اتکاء به اینترنت موفق به کسب درآمدهای بالا و موفقیت چشمگیر در کسب و کار خود شده باشد چرا که اغلب کاربران برای رفع نیاز های روزانه ی خود چه برای خرید و چه اطلاع از جزییات محصولات و قیمتها به اینترنت مراجعه می کنند.

با توجه به محدودیتهای موجود برای اپلیکیشنهایی همچون اینستاگرام و تلگرام ، تنها روش تاسیس و راه اندازی آنلاین شاپ در ایران راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا همان آنلاین شاپ می باشد. حتی قبل از وجود این محدودیتها ، استفاده از اپلیکیشنهایی همچون اینستاگرام به تنهایی و بدون داشتن یک وبسایت آنلاین شاپ حرفه ای شامل مشکلات دیگری نیز بوده که از جمله آنها میتوان به عدم امکان اخذ درگاه پرداخت بانکی و نماد اعتمکاد الکترونیک و ارتباط دشوار با مشتریان از طریق دایرکت و …. را نام برد.

چگونه آنلاین شاپ موفقی داشته باشیم؟ طبیعتا” یک فروش موفق زمانی حاصل میشود که شما فروشنده موفقی باشید و فروشگاه خوبی نیز داشته باشید.از طرفی محصولات و شیوه بازاریابی شما نیز تعیین کننده است. یک فروشگاه و فروشنده خوب و ایده آل باید بتواند به مشتریان خود بهترین نوع دسترسی به خدمات و محصولات را فراهم نماید.لذا داشتان یک وبسایت تخصصی فروش لازمه یک فروش اینترنتی موفق است.حتی چنانچه شما یک وبسایت آنلاین شاپ حرفه ای داشته باشید اما راهنما و مشاور خوبی بخصوص در ابتدای این مسیر نداشته باشید طبیعتا” به آن نتیجه ای که به دنبالش بوده اید نخواهید رسید.

با راه اندازی آنلاین شاپ دیگر محصولات و خدمات شما محدود به یک منطقه خاص جغرافیایی و یک شهر و روستا نخواهند بود و هیچ محدودیتی برای ارائه خدمات به سایرین نخواهید داشت. این تفاوت به ظاهر ساده فرق بین صدها برابر فروش بیشتر است. از نقاط قوت و بسیار مهم در خدمات طراحی آنلاین شاپ مجموعه طراحی وب ایرانیان در این است که با توجه به سابقه طولانی این مجموعه در ساخت و طراحی آنلاین شاپ های موفق در کشور همکاران ما از ابتدای مسیر تا کسب درآمد ایده آل شما را همراهی خواهند کرد و از این نظر بهترین خدمات اختصاصی طراحی و مشاوره فروش را تجربه خواهید کرد.

برای تاسیس آنلاین شاپ چگونه و از کجا شروع کنم؟

ساخت آنلاین شاپ راهها و روشهای متفاوتی دارد. شما میتوانید در فروشگاه هایی که بصورت غرفه اجاره ای هستند یک غرفه اجاره کنید و هر ماه مبلغی را بعنوان اجاره بها به مالک وبسایت اصلی بپردازید. مانند بسیاری از وبسایتها که تعرفه راه اندازی فروشگاه آنلاین در آنها با نرخهایی مشخص در ماه یا سال مشخص میشوند. البته اینگونه سیستمها ایرادات خاص خود را دارند.حتی اگر دامنه شخصی شما نیز به وبسایت و غرفه شما متصل شود باز همچنان شما مستاجر غرفه دار و نه مالک اصلی فروشگاه اینترنتی خود خواهید بود.دسترسی به اطلاعات هاست وجود ندارد.فعالیت شما تا زمانی میسر خواهد بود که مالک اصلی یا شرکت طراح نیز در دسترس باشد.از نظر دیده شدن محصولات در موتورهای جستجو مانند گوگل نیز هرگز راندمان SEO خوبی را تجربه نخواهید کرد و این استاندارد نیز قابل ارتقاء نیست….

را حل دوم داشتن یک وبسایت فروش یا آنلاین شاپ مختص شماست.که این مورد خود شامل انواع مختلف میباشد که در اینجا توضیح کلی در این رابطه داده خواهد شد.یکی از راهکاری افتتاح یک سایت فروش اینترنتی این است که شخصا” اقدام به خرید یک دامنه (دامین) یا همان آدرس اینترنتی نمایید که قیمت بسیار پایینی دارد و در کنار آن یک پلن هاست مناسب نیز خریداری شود. هر وبسایت از یک دامنه و هاست تشکیل میشود که دامنه همان آدرس سایت شماست و هاست فضایی که اطلاعات سایت شما روی آن قرار میگیرد تا باعث شود آن وبسایت ایجاد شود.پس از تهیه هاست و دامین کافیست از نرم افزارهای رایگان مانند وردپرس در اینترنت دانلود کرده و طبق فایل راهنما ظرف مدت ۵ دقیقه مراحل نصب آن را روی هاست و دامین خود انجام دهید.حال سایت شما در دسترس است.برای فروشگاهی شدن ان هم کافیست تا ووکامرس را که افزونه فروشگاهی کردن وردپرس است بصورت رایگان دانلود نمایید و روی همین سایت نصب کنید.این دقیقا” همان کاریست که شرکتهای طراح سایت وردپرسی برای شما انجام میدهند با این اختلاف که افزونه ها و پلاگینهای مختلف را روی سایت شما نصب میکنند و ظاهر یا پوسته و قالب سایت شما را نیز بنا به سلیقه شما ویرایش میکنند.لذا ساخت یک سایت وردپرسی چیز دشواری نیست.بیشتر مساله موارد امنیتی وردپرس و نیاز به نگهداری و بروزرسانی و جزییات دیگریست که درگیر آنها خواهید شد.اینکه یک افزونه در کار وبسایت اختلال ایجاد نکند.باگهای فراوان وردپرس مشکلات امنیتی برای شما در پی نداشته باشد و ….

راه حل سوم استفاده از نرم افزارهای مختص ایجاد آنلاین شاپ میباشد. در اینجا منظور از نرم افزار در واقع نرم افزارهای تحت وب است.نرم افزارهای تحت وب یا cms در واقع نرم افزارهایی به زبانهایی مانند php هستند که با آپلود این نرم افزارها روی هاست یا فضای وبسایت شما امکان راه اندازی آنلاین شاپ برای شما فراهم میشود.

چگونه آنلاین شاپ بزنیم ؟

چگونه یک آنلاین شاپ موفق داشته باشیم ؟

راه اندازی یک فروشگاه آنلاین همانطور که پیشتر توضیح داده شد از روشهای مختلفی امکانپذیر است.طبیعتا” همیشه مالک فروشگاه بودن بهترین گزینه است.اولین و در واقع بدترین گزینه این است که شما تنها یک غرفه در بین هزاران غرفه فروش دیگر داشته باشید و نه یک وبسایت تخصصی مستقل .تصور کنید اگر دیجی کالا یک وبسایت فروش آنلاین مستقل نبود و غرفه ای بود زیر مجموعه یک وبسایت دیگر … داشتن غرفه و سیستم اجاره ای بیشتر به نفع مالک غرفه اصلی یا سایت فروشگاه سازی است که به شما خدمات ارائه نموده و هزینه های طراح را به شدت کاهش میدهد.طبیعتا” میزان فروش در این روش پایینترین میزان فروش میباشد. اغلب سیستمهای فروشگاه ساز اجاراه ای از عناوینی مانند اتصال دامین شخصی شما و .. استفاده مینمایند. اما این کار هیچ تاثیر مثبتی بر فعالیت اجاراه ای در این غرفه ها ندارد.شما می بایست مالک کسب و کار خود باشید.با دسترسی کامل به اطلاعات هاست و نسخه نرم افزار فروشگاه آنلاین خودتان

روش دوم این است که از وبسایتهای فروشنده هاست و دامین پلن هاستینگ مورد نظر خود را خریداری نمایید.این پلن ها برای دامنه یا دامین (همان آدرس وبسایت شما) بصورت یک ساله و چند ساله و برای هاستینگ (فضای سایت شما) بصورت ماهانه تا چند ساله قابل خریداری میباشند.پس از تهیه دامنه و هاست طبق راهنمایی های موجود در نت کافیست اقدام به نصب (به عنوان نمونه وردپرس و پلاگین ووکامرس) نمایید و در کنار آن اقدام به خرید یک قالب شکیل و پلاگینهایی برای درگاه بانکی و امنیت و .. نمایید و به این ترتیب وبسایت فروش آنلاین خود را راه اندازی نمایید.

روش سوم این است که طراحی و ساخت آنلاین شاپ خود را از صفر تا صد به شرکتهای طراح که در این زمینه فعال هستند بسپارید.شرکت طراحی وب ایرانیان یکی از قدیمی ترین طراحان تخصصی وبسایتهای فروش اینترنتی در کشور است که از ابتدای دهه ۸۰ خورشیدی این فعالیت را مختص طراحی وبسایتهای فروش آغاز نمود.

تفاوت اصلی روش سوم یعنی برون سپاری این است که شما درگیر مسائل طراحی و .. نخواهید شد و شرکت طراح مسئولیت راه اندازی وبسایت شما را بر عهده خواهد داشت. این روش مزیت های مهمی را شامل میشود که از آن جمله میتوان راه اندازی تخصصی وبسالیت فروش شما با برنامه نویسی اختصاصی و بدون استفاده از نرم افزارهای رایگان و نا امن موجود دراینترنت نام برد. مزیت های این روش بیشمار است.تصور کنید وبسایتی که طبق روش دوم تنها راه اندازی شده و سرشار از محصولات گوناگون است اما این محصولات توسط مشتریان بالقوه دیده نمیشوند.طبیعتا” تا زمانی که محصولات شما در معرض دید مشتریانی که خواهان آن محصولات هستند قرار نگیرد فروشی در کار نخواهد بود. لذا در طراحی تخصصی وبسایت فروش اینترنتی همکاران ما وبسایت شما را تحت استاندارد SEO گوگل طراحی و بهینه سازی می نمایند تا آن دسته از مشتریانی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند فورا” به محصولات شما دسترسی پیدا کنند.از طرفی در این روش طراحی، از آنجایی که صفر تا صد کار توسط متخصصان این حوزه انجام میشود موارد مهمی همچون رسپانسیو بودن وبسایت ( تطبیق سایت با مرورگر و دستگاه کاربر) ، امنیت وبسایت ، سهولت خرید کاربران ، و موارد و آپشنها و امکاناتی که در افزایش فروش شما نقش دارند همگی در هنگام طراحی آنلاین شاپ شما مدنظر قرار خواهند گرفت.

گام دوم

پس از راه اندازی وبسایت فروش نوبت به درج محصولات و آغاز فرایند فروش میرسد.بسته به نوع محصولات و بازار هدف شما ، انتخاب نوع محصولات و روشهای ارائه آنها نیز متفاوت میباشد.

برخی فروشندگان ترجیح میدهند اقدام به لوکس فروشی کنند.برخی دیگر ترجیح میدهند اجناس ارزان اما پر فروش را برای فروش آنلاین خود در نظر بگیرند.

همکاران ما در مجموعه طراحی وب ایرانیان در مرحله انتخاب نوع محصولات و روشهای فروش ایده آل آنها نیز به شما مشاوره لازم را ارائه می نمایند تا در مسیر درستی گام بردارید.

پلتفرم های راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک (online shop)

منظور از وب سایت ساز یا پلتفرم فروشگاه تجارت الکترونیک نرم افزار آنلاین (CMS) می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به مهارت و دانش فنی خاصی قادر به راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود باشید.بعنوان نمونه یکی از پلتفرم های فروش آنلاین در خارج از ایران شاپیفای shopify میباشد.

اما در ایران شما میتوانید یکی از راهکارهای بیان شده در بخش های بالاتر را در نظر بگیرید.همه چیز بستگی به این دارد که هدف شما از کسب و کار اینترنتی یک هدف تجاری حرفه ایست یا بعنوان حرفه دوم و غیر تخصصی

در هر صورت نباید این مهم را فراموش کنید که طبیعتا” وبسایتی که توسط متخصص طراحی سایت آنلاین شاپ راه اندازی میشود وبسایت موفق تری نیز خواهد بود.چه از نظر سهولت کار برای شما و نیروهای شما که قرار است تا محصولات خود را در سایت اضافه نمایید و به سفارشات رسیدگی نمایید و چه از نظر سهولت گشت و گذار و سادگی خرید مشتریان از وبسایت شما

هر چه وبسایت شما برای مشتری بالقوه که از آن بازدید میکند وبسایت جذابتری باشد و هر چه امکانات بهتری را در اختیار مشتریان قرار دهد به همان نسبت میزان فروش کسب و کار شما نیز بیشتر خواهد بود.بخصوص در دنیای امروز که دیگر مانند چندین سال قبل داشتن یک وبسایت فروش آنلاین نه یک آپشن بلکه یک نیاز است و با اطمینان میتوان گفت کسب و کاری که همچنان بخواهد به روشهای سنتی برای فروش اکتفا کند دیگر کسب و کار موفقی نخواهد بود.

نتیجه

گرچه راههای متفاوتی برای راه اندازی آنلاین شاپ وجود دارد اما پر واضح است که راه اندازی تخصصی وبسایت فروش بهترین راهکار در این بین میباشد.شاید بتوان با هزینه های بسیار پایین برای راه اندازی یک سایت فروش اقدام کرد اما پر واضح است که مانند خرید خودرو، شما هرگز نمیتوانید از یک اتومبیل با طراحی قدیمی و بدون امکانات و ارزان انتظاراتی را که یک خودرو روز و مدرن برای شما به ارمغان می آورد را داشته باشید.وبسایت نیز دقیقا” به همین شکل است.پس ایده آل ترین روش آن است که ساخت فروشگاه اینترنتی خود را به شرکتی با تجربه در این زمینه بسپارید.

شرکت طراحی وب ایرانیان از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را به عنوان یکی از پیشگامان ساخت و طراحی وبسایتهای فروش آغاز نمود.ما به شما کمک خواهیم کرد تا بدون هیچ تجربه قبلی در زمینه مدیریت وبسایت ، فروش اینترنتی محصولات خود را آغاز نمایید.

نظرات :

5 10 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments